Przejdź do głównej zawartości

Backfilling

 Broszka wykonana w technice która po angielsku nazywa się Backfilling.
Polega miej więcej na tym że w zagłębienia w modelinie wciska się inny kolor modeliny. 
Pegaza najpierw "wydłubałam" w mieszance białej kremowej i transparentnej modeliny a właściwe powinnam użyć określenia wyrzeźbiłam, niedawno nabyłam dłutka i była świetna okazje aby ich wypróbować.
Nie jest to łatwa technika jak mi się początkowo wydawało Dłutko ślizgało mi się po powierzchni musiałam panować nad głębokością i szerokością cięć no i jeszcze mieć na uwadze bezpieczeństwo... 
Wklejanie w zagłębienia masy to juz tylko kosmetyka , niestety wychodzą wówczas wszystkie nieudane cięcia, zbyt głębokie psują efekt bo nadmiernie wypełniają się materiałem.
Ostatni etap to szlifowanie i polerowanie i tu tez łatwo nie jest...
Mimo wszystko jestem zadowolona z efektu chociaż nie jest idealnie gładko i równo, kolejna próba będzie lepsza bo wiem już jakich unikać błędów :)





Pegaz nie powstał by gdyby nie nowe wyzwanie dla modeliniarzy.
 Tym razem zapraszam na wycieczkę po kulturze starożytnej Grecji, liczę na tłumny udział twórców zajmujących się pracą z modeliną dowolnej marki Fimo ,Cernit, Pardo Premo czy naszej Astry.
  To świetny pretekst żeby pochwalić się nowa technika, narzędziami, bądź oczarować pozostałych oryginalnym pomysłem.
Blogów z wyzwaniami jest kilka ale tylko tutaj można zgłosić dowolny przedmiot jedynym warunkiem jest wykonanie go z modeliny.

Jeśli zajmujesz się lepieniem z masy plastycznej i lubisz taka formę zabawy zapraszam serdecznie do udziału  http://modelinamojehobby.blogspot.com/2014/09/wyzwanie-trzecie.html



Dziękuję za odwiedzimy i każde słowo zostawione pod postem. Będzie mi miło gościć Cię ponownie.

Komentarze

  1. Cudny. Pewnie sporo trzeba się było "nadłubać" ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. oj podziwiam próbowałam tej metody ale z braku dłutka użyłam gwoździka ojojoj mizernie wyszło ale się nie poddaję ;-) bo ma metoda duże możliwości, a że próbowałam to tym bardziej wiem jakie to nie łatwe :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przepiękny efekt! Miłego tygodnia :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Super!!! Fajny graficzny efekt :) Świetnie wpisuje się w temat i nawiązuje do sposobu tworzenia w wyzwaniowej epoce :)
    Pozdrawiam ciepło :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Kilka lat temu kupiłam dłutka. Obecnie służą jako ozdoba przedpokoju. Nie miałam pojęcia, że można rzeźbić w modelinie. Wyszło fenomenalnie. Jeśli masz zastrzeżenia do tego pegaza to następne będzie na miarę Michała Anioła.
    Pozdrówki.

    OdpowiedzUsuń
  6. Co raz coś nowego i ciekawego u Ciebie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Co można zrobić z butelki plastikowej?

 .....Ano można zrobić dużo fajnych rzeczy w tym na przykład biżuterię. Tym razem "zamordowałam" dwie niebieskie butelki w ślicznym kolorze letniego nieba. Chociaż nie wiem czy to na pewno kolor letniego nieba...a może mi się tylko wydaje że to letnie niebo...a może u mnie niebo jest specyficzne....chyba raczej tak.... zatem sprecyzuję....letnie niebo nad Ursusem ;) Butelka po wodzie na literkę "Ż" gazowanej 1,5 litra (lubię bąbelki)  Mam jeszcze do pokazania zaległą kolekcję  z butelki po wodzie niegazowanej na literkę "C" clasic w rozmiarze 0,7 bardzo gruby plastik ma i wyjątkowy zielony kolor... Oraz pojedyncze eksperymentalne z butelki po napoju energetycznym. Zapraszam Dziękuję za odwiedzimy i każde słowo zostawione pod postem. Będzie mi miło gościć Cię ponownie.

Z butelek PET cd.

Takietam PET biżutki ... Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie ;)

Plastik 2

Dzisiejszy post będzie tutorialowy ....znowu...:)) Butelki typu PET jakie są każdy widzi, natomiast co można z nich zrobić to już odrębna sprawa.  W ubiegłym roku zrobiłam eksperymentalną biżuterię z plastiku  kamino70.blogspot.com/2011/09/plastik.html byłam wówczas zaskoczona efektem niestety (a może i dobrze) inne sprawy zaprzątnęły moją uwagę nie miałam okazji wrócić do tego tematu. Jednak niedawno przyszedł mi do głowy nowy pomysł i dzisiaj się nim podzielę.  Naszyjnik "Listki" Do wykonania potrzebne będą: arkusz plastiku z butelki, nożyczki, szczypczyki, drut hobbistyczny tutaj 0,6mm, kółeczka 0.8 mm cieniutki łańcuszek oraz narzędzie Dremel VersaTip.    Arkusz bardzo się skręca ale nam potrzebne będą tylko dwa prostokątne kawałki 4/6cm które odcinamy nożyczkami.  Obydwa kawałki plastiku myjemy w ciepłej wodzie z detergentem i wycieramy do sucha papierowym ręcznikiem.  Na kartce papieru rysujemy przybliżony ksz