sobota, 27 kwietnia 2013

Mimo wiosny ...

 ...zachciało mi się brązu
Nie ukrywam że elementy Fimowe są wykonane wcześniej, akurat miałam chwilkę na poskładanie w całość. Takich elementów mam całe pudełko, niekiedy czekają naprawdę bardzo długo na wykończenie. Czasem brakuje mi pomysłu, czasem nie mam odpowiednich półproduktów. Tym razem zmieniła mi się koncepcja całości jakoś ostatnio preferuje proste rozwiązania, nie minęła chwilka i gotowe... Wisior i kolczyki w brązach niby podobne ale inne.
Syn mój napisał testy, nie ma szaleństwa ... napisał,  nie będę drążyć i denerwować się  na zapas jakiej jakości było to jego pisanie, tak napisał jak się nauczył ...
System szkolnictwa i programy nauczania popsuły kolejni "wstępujący na tron".
Głupie pomysły niestety wyparły te mądre i nasze dzieci dostają papkę... nie potrafią pisać bo od najmłodszych lat wypełniają tylko luki w tekście zamiast czytać słuchają płyt dodawanych do książki a ta nie funkcjonuje bez ćwiczeń w których oczywiście nie ma ćwiczeń jako takich tylko kolejne wykropkowane miejsca do wpisania!!!
 Gdzie podziały się poczciwe zeszyty w których było tyle dobrego... przepisana z tablicy informacja rozszerzona wiedzą nauczyciela,  utrwalona poprzez wielokrotne pisanie i przepisywanie.
Może są zwolennicy takiej formy nauczania ale pamiętam lepsze czasy. Uczenie i nauczanie a nie przekazywanie informacji z książki... chyba mnie poniosło...klikam publikuj bo nie wiem czy się nie rozmyślę i nie skasuję moich przemyśleń...
Pozdrawiam serdecznie, dziękuję za odwiedzimy i każde słowo zostawione pod postem. Będzie mi miło gościć Cię ponownie.

7 komentarzy:

 1. Piękne kolczyki. Bardzo mi się podoba to co robisz. Co do systemu edukacji to po 5 latach spędzonych w księgarni na dziale z podręcznikami stwierdzam, że to co się zmienia wraz z kolejnymi wydaniami to głównie coraz większa ilość obrazków, a co za tym idzie, jest w nich coraz mniej treści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny zestaw! Widziałam Twój filmik, ale dla mnie to, co robisz, to nadal magia.

  OdpowiedzUsuń
 3. piekny zestaw a na temat polskeigo szkolnictwa, ciezkich plecakow dzieci i wymagan nauczycieli ze jego przedmiot jest najwazniejszy, szkoda sie denerwowac

  OdpowiedzUsuń
 4. ja się chyba nigdy nie napatrzę na takie ładne rzeczy :)
  mam córkę w czwartej klasie ... niestety moje dziecko nie potrafi myśleć ! i niestety jest to zasługa szkoły :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczna biżuteria. Popieram Cię w pełni. Sama wiele razy burzyłam się na to co się dzieje w szkołach i jak wyglada teraz nauczanie. Żal. Po prostu aż przykro patrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudna biżuteria:) Nie wiem jak to teraz wygląda ale kiedyś też wcale nie było lepiej z tym nauczaniem. Co z tego, że się nauczyłam całego rozdziału z historii, wyrecytowałam go z pamięci, dostałam dobrą oceną a tydzień później i tak nic nie pamiętałam. Dopiero w liceum ta nauka jakoś inaczej szła. A i zaczęło się więcej rozumieć. Nie wiem czy kiedykolwiek będzie u nas jakiś rozsądny system szkolnictwa. Patrząc na to co się dziej raczej wątpię. Niestety.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój brat też pisał testy, ale coś nie widzę tego różowo.... Może przejdę to przyjemniejszej rzeczy, jaką jest Twoja biżuteria oczywiście:D Taka elegancka się wydaje i jestem pewna, że spodobałaby się mojej Mamie, bo taka w jej stylu:D

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do pozostawienia komentarza.