piątek, 20 września 2013

RATUNKU!!


 Czy ktoś może mi powiedzieć co sie dzieje z blogerem !? Zauważyłam dzisiaj że w starszych postach poznikały zdjęcia!@@@@@  
Kilka lat temu uciekłam z Onetu bo wszystko źle działało, zdjęcia nie wyświetlały się przy przeglądania ogólnie wiele odwiedzających osób zgłaszało mi problemy .... teraz mam powtórkę z rozrywki ?!
Jestem załamana !! Może ktoś z Was miał taki problem ?
Nie sądziłam że tak się to porozjeżdża !! Żebym chociaż  umiała zwymyślać kogo trzeba ale "spikać" nie umiem @@@ !!
Czarna rozpacz  T.T

 pozostaje mi pouzupełniać na oko zdjęcia w postach
 
PS: Rano dnia następnego....
 Zdaje się że to jednak moja wina .... Post pisałam nocą i chyba mózg mi odmówił posłuszeństwa ... Rozjechały się wyłącznie posty z 2012 roku więc wina pada na mnie . Ponaprawiam zaktualizuję i zapiszę sobie kopię bloga jako plik i raz na jakiś czas będę  odnawiać zapis.
Bardzo Wam dziękuję za pomoc i rad!!   Jesteście Nieocenione !! 
Post powisi do poniedziałku a potem go skasuje.
PS: A wieczorem...
Pouzupełniałam wszystkie brakujące zdjęcia nie powiem "chwilę "mi to zajęło....
Na szczęście od jakiegoś czasu układam je w albumach zachowaniem kolejności publikowania na blogu. Z początkiem roku zakładam nowy album wrzucam kolejne zdjęcia za każdym razem przenoszę je na początek albumu i tylko dzięki temu systemowi udało mi się możliwie sprawnie pouzupełniać braki.
Wklejając fotografie zawsze robię to z usługi picasa aby nie zajmowały pojemności bloga. Musiałam coś namieszać w albumie z 2012 ... coś mi świta ale ze mnie magik :DD
Musze pomyśleć nad domeną tak jak mi poradziła Niki. Dziękuję moja droga bardzo rozsądne rozwiązanie :) 
Post mimo że "goły "  jednak zostawiam może komuś kiedyś się przyda .... pożyteczne linki serdeczne rady ...zostawiam bo to już kawałek historii :)

Dziękuję za odwiedzimy i każde słowo zostawione pod postem. Będzie mi miło gościć Cię ponownie.

11 komentarzy:

 1. Nie potrafię pomóc, ale spotkałam się z takimi przypadkami na starszych blogach ,np.: http://artymyczki.blox.pl , może napisz do którejś z tych osób, a nuż wiedzą o co chodzi. Wygląda mi to na wyczerpanie jakiegoś limitu zdjęć, ale mogę się mylić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja kiedyś robiąc porządki w albumach Picassy pokasowałam kilka zdjęć, które miałam w postach i później musiałam poprawiać. Jednak swoją drogą czytałam,że na blogerze potrafią się dziwne rzeczy dziać.

  OdpowiedzUsuń
 3. A może tu poszukaj pomocy:
  http://forum.blogowicz.info/

  OdpowiedzUsuń
 4. mi sie to nie przytrafilo na razie

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja właśnie miałam taką sytuację, że skasowałam zdjęcie z albumu Picassa i później okazało się, że automatycznie zdjęcie zniknęło z bloga. Jeśli są problemy można poprosić o pomoc np. tutaj: http://zaczarowane-instrukcje.blogspot.com/2013/07/zapytaj-po-raz-kolejny.html

  OdpowiedzUsuń


 6. Zdaje się że to jednak moja wina .... Post pisałam nocą i chyba mózg mi odmówił posłuszeństwa ... Rozjechały się wyłącznie posty z 2012 roku więc wina pada na mnie . Ponaprawiam zaktualizuję i zapiszę sobie kopię bloga jako plik i raz na jakiś czas będę odnawiać zapis.

  Bardzo Wam dziękuję za pomoc i rad!! Jesteście Nieocenione !!

  Post powisi do poniedziałku a potem go skasuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko zależy gdzie zostały umieszczone zdjęcia. Jeżeli umieszczasz na serwerach innych takich jak picassa i coś się wydarzy ze zdjęciem to są czarne dziury. Dlatego ja po jednej takiej akcji umieszczam zdjęcia na serwerze bloggera. A robisz to następująco: jak wklejasz zdjęcie to nie z lewego marginesu tylko przez guzik "wybierz pliki" i z komputera dodajesz i zdjęcie "idzie" na serwer bloggera :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Blog jest świetny i może pora pomyśleć o tym, aby mieć własną domenę i jakiś niedrogi host? Tam nic nie zniknie a i łatwiej odszukać blogi z domeną pl :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To dzieje się notorycznie, szczególnie ze starszymi postami, ustawicznie dodaje je z Picassa, jednak i tak uciekają. " Wybierz pliki" nic nie daje, bo ja tylko tak wklejam zdjęcia. Na dodatek bloger już po raz trzeci zażądał sobie kasy w dolarosach, bo przekroczyłam limit.
  Nie pozostaje nic innego jak płacić dolę i przeglądać blog i na nowo wklejać. Ja mam z tym duży problem, brak czasu.
  Pozdrówki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Everything is very open with a really clear explanation of the issues.
  It was truly informative. Your site is very useful.
  Thank you for sharing!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do pozostawienia komentarza.