Przejdź do głównej zawartości

Metryczki z masy porcelanowej

Wracam do korzeni, najpierw masa solna a teraz masa porcelanowa.
 Dwie metryczki wykonałam w pewnych odstępach czasu, pierwszą na początku roku, druga niespełna tydzień temu. Dawno nie robiłam masy porcelanowej ale chętnie do niej wracam nie wymaga pieczenia jest niedroga w wykonaniu i bardzo lubię z niej lepić.

Wprawdzie to nie rasowe OOAK ale sporo mnie kosztują pracy. Każdego dzidziusia wykonuje ręcznie. Do wykonania  nie używam żadnych foremek. Sam pomysł na metryczkę zrodził się kilka lat temu kiedy moim znajomym urodziło się dziecko, postanowiłam podarować świeżo upieczonym rodzicom i dzidzi coś innego niż grzechotka lub ubranko. Siedziałam i dumałam przy "komputrze" naturalnie, wlaśnie śledziłam francuskie strony poświęcone masie solnej i doznałam olśnienia.... taka w dużym skrócie była historia pierwszej  metryczki z małym zabawnym bobaskiem :)













Dziękuję za odwiedzimy i każde słowo zostawione pod postem. Będzie mi miło gościć Cię ponownie.

Komentarze

  1. Świetny pomysł! A jakie wykonanie! Jestem pełna podziwu!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję, pomysł już nienajmłodszy, jednak ciągle jest zapotrzebowanie :)

      Usuń
  2. Świetne są takie metryczki, ale te przebiły resztę. Cudne i pięknie wykonane :)
    Pozdrawiam :))

    OdpowiedzUsuń
  3. Metryczki są prześliczne i jedyne w swoim rodzaju. Pomysł po prostu przedni :):):)

    OdpowiedzUsuń
  4. JAkie cudeńka :D Rewelacja!

    OdpowiedzUsuń
  5. Nie lubie OOAK. Są nienaturalne w swojej nadnaturalności i wydobywają z niemowlaka to, co najmniej piękne. Twoje są słodkie, że aż chce się patrzeć.
    Ciekawa jestem z czego robisz masą porcelanową, ja dostałam przepis na bazie skrobi kukurydzianej.
    Pozdrówki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie i ja mam podobne odczucia jeśli chodzi o nadmierny realizm OOAK mam swoich ulubionych twórców i skłaniam się bardziej w stronę bajkowości figurek takie bardziej lubię. A przepis na masę porcelanowa mam w zakładkach lub pod tym linkiem TEKST

      Usuń
  6. profesjonalne prace, na prawdę godne podziwu, jesteś Artystka przez duże A:D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Co można zrobić z butelki plastikowej?

 .....Ano można zrobić dużo fajnych rzeczy w tym na przykład biżuterię. Tym razem "zamordowałam" dwie niebieskie butelki w ślicznym kolorze letniego nieba. Chociaż nie wiem czy to na pewno kolor letniego nieba...a może mi się tylko wydaje że to letnie niebo...a może u mnie niebo jest specyficzne....chyba raczej tak.... zatem sprecyzuję....letnie niebo nad Ursusem ;) Butelka po wodzie na literkę "Ż" gazowanej 1,5 litra (lubię bąbelki)  Mam jeszcze do pokazania zaległą kolekcję  z butelki po wodzie niegazowanej na literkę "C" clasic w rozmiarze 0,7 bardzo gruby plastik ma i wyjątkowy zielony kolor... Oraz pojedyncze eksperymentalne z butelki po napoju energetycznym. Zapraszam Dziękuję za odwiedzimy i każde słowo zostawione pod postem. Będzie mi miło gościć Cię ponownie.

Z butelek PET cd.

Takietam PET biżutki ... Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie ;)

Plastik 2

Dzisiejszy post będzie tutorialowy ....znowu...:)) Butelki typu PET jakie są każdy widzi, natomiast co można z nich zrobić to już odrębna sprawa.  W ubiegłym roku zrobiłam eksperymentalną biżuterię z plastiku  kamino70.blogspot.com/2011/09/plastik.html byłam wówczas zaskoczona efektem niestety (a może i dobrze) inne sprawy zaprzątnęły moją uwagę nie miałam okazji wrócić do tego tematu. Jednak niedawno przyszedł mi do głowy nowy pomysł i dzisiaj się nim podzielę.  Naszyjnik "Listki" Do wykonania potrzebne będą: arkusz plastiku z butelki, nożyczki, szczypczyki, drut hobbistyczny tutaj 0,6mm, kółeczka 0.8 mm cieniutki łańcuszek oraz narzędzie Dremel VersaTip.    Arkusz bardzo się skręca ale nam potrzebne będą tylko dwa prostokątne kawałki 4/6cm które odcinamy nożyczkami.  Obydwa kawałki plastiku myjemy w ciepłej wodzie z detergentem i wycieramy do sucha papierowym ręcznikiem.  Na kartce papieru rysujemy przybliżony ksz