Koraliki czas tworzyć! ;)
Aby zrobić równe wielkością koraliki należy wykroić je z jednorodnego arkusza modeliny za pomocą foremki. Należy przygotować arkusz modeliny o grubości ok 3 mm na tyle duży aby wyciąć potrzebną nam ilość koralików. Placuszki zbijamy w grudki a następnie nadajemy im kształt kuleczki.
Przygotowane wcześniej bloczki z wzorem należy pokroić na cienkie plasterki. Krojąc bloczek oddzielamy poszczególne plasterki i układamy je na blacie roboczym. Do zrobienia koralika potrzebujemy 8 do 10 plasterków. Plasterkami oklejamy koralika następnie formujemy w dłoniach kształt kulki kwadracika bądź pastylki.
Na gotowym koraliku nie widać miejsc połączenia poszczególnych plasterków.
Czynność powtarzamy tyle razy ile koralików planujemy.
Należy pamiętać że koralik powiększy się o ułożoną warstwę plasterków. Oklejając pozostałe koraliki najlepiej użyć podobnej ilość plasterków zachowując ich układ.
Trzymając gotowy koralik w palcach wkręcamy w środek wykałaczkę. Przewiercamy koralik na wylot, w razie gdyby powstały nierówności usuwamy wykałaczkę i wklepujemy nierówności opuszkami palca.
Aby bezpiecznie wypalić koraliki należy przygotować stojak. Świetnie do tego celu nadaje się czerstwe pieczywo owinięte w folię aluminiową. Kromka czerstwego chleba daje stabilne podparcie a dzięki pionowej pozycji koralik zachowuje nadany kształt.
Analogicznie postępujemy z drugim bloczkiem. Tniemy, oklejamy plasterkami, formujemy koralik robimy otworek ustawiamy w stelażu.
Wielkość koralików oraz ich kształt, zależy tylko od naszej fantazji.
Koraliki ustawiamy w stelażu zachowując odstępy. Przekładki kładziemy na płasko. Jako tacka do pieczenia może nam posłużyć szkiełko lub płytka ceramiczna. możemy również użyć blaszki do ciasta ale należy ją zabezpieczyć papierem do pieczenia.
Pieczemy w piekarniku w temperaturze zalecanej przez producenta masy. Dla Fimo soft jest to max 110 stopni C przez okres 30 min. Można również gotować w wodzie koraliki niestety mogą się wówczas odkształcać a woda pozostawi na nich osad wapienny. Wypalone koraliki pozostawiamy do wystudzenia w piekarniku. Zanim wypieczemy pierwszy raz nasze wyroby należy zrobić test temperatury piekarnika lub użyć przy wypalaniu termometru wewnętrznego.
!!!Nie należy wypiekać koralików w kuchence mikrofalowej!!!
Kolejny tutek za tydzień ... mam nadzieję.
Czekam na Wasze propozycje, mam w planach jeszcze kilka zatem może ktoś chciałby poznać jakąś technikę postaram się spełnić życzenie :)
Pozdrawiam serdecznie odwiedzających.
fajna inspiracja :)
OdpowiedzUsuńchyba wyciągnę z szuflady jakąś zakurzoną FIMO i sobie zrobię też takie ładne koraliki :))
Pozdrawiam Asia z półwyspu
Będę bardzo szczęśliwa! W razie trudności proszę pisać i nie ukrywam chętnie zobaczyłabym już ulepione.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam :)
Świetny pomysł z tymi kursikami, na pewno wiele osób skorzysta =p
OdpowiedzUsuńPozdrawiam cieplutko =D
Dziękuję kochana :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i ja =)
Asombroso el paso a paso tan claro como tus explicaciones ahora aprendí que el fimo se hornea bello trabajo besitos Sandra.
OdpowiedzUsuńmuy bonito, unas bolas preciosas!!!!!!!!
OdpowiedzUsuńI got this website from my buddy who told me concerning this web page and
OdpowiedzUsuńnow this time I am visiting this web site and reading
very informative content at this place.